Jako coach pomagam kobietom stać się pewnymi siebie, dobrze zorganizowanymi i skutecznymi liderkami, które lubią swoją pracę.
Co się sprawdza u mnie:
1️⃣ Mówienie prawdy – jeśli pojawia się projekt, który zawiera jakiegoś rodzaju wyzwanie, a Ty dysponujesz tą wiedzą, to podziel się nią. Fajnie jest być przygotowanym, na tyle na ile to możliwe.
2️⃣ Dzielenie się wiedzą przed rozpoczęciem projektu – ważne, aby wchodząc w projekt wszyscy, którzy będą go realizowali mieli ten sam poziom wiedzy. W tym celu świetnie sprawdza się spotkanie kick off. Jest to okazja, aby obok wyrównania wiedzy i oczekiwań, wzajemnie się poznać, zaplanować kluczowe działania, ustalić zasady gry.
3️⃣ Zaangażowanie – jeśli projekt jest nietypowy, a Ty posiadasz wiedzę, umiejętności, aby pomóc w realizacji, to ściągnij „piórka” szefa / szefowej i wejdź w projekt. Gracie do tej samej bramki, tworzycie jedną drużynę, pokaż, że można na Ciebie liczyć.
4️⃣ Obserwowanie innych i okazywanie wsparcia – czasem wystarczy wysłuchać problemów, czasem pójść krok dalej i pomóc w ich rozwiązaniu, a czasem dobrym słowem utwierdzić, że obrana droga jest właściwa.
5️⃣ Usuwanie przeszkód – to nie oznacza mikro zarządzania. Jeśli zespół zgłasza problemy, których sam nie rozwiąże, bo są poza kompetencjami, zadaniem lidera / liderki jest ich rozwiązanie.
6️⃣ Przeglądy projektu – spotkania podczas, których jest okazja zobaczenia rozwiązania w praktyce, przekazania feedbacku, dodania „czegoś” od siebie. Takie spotkanie działa mobilizująco, daje szansę, aby się pokazać. Ma na celu doszlifowanie rozwiązania na tip top.
7️⃣ Utrzymywanie kontaktu z decydentami – bieżący kontakt ze sponsorem projektu pomaga zachować czujność, czy wszystko idzie zgodnie z planem. Ważne w tym punkcie jest wyjaśnienie dla zespołu, aby nie czuł się sprawdzany. Wszyscy gramy do tej samej bramki.
8️⃣ Komitet sterujący – czasem trzeba zorganizować spotkanie na szczycie. Nazwa spotkania brzmi „groźnie”, jednak w praktyce chodzi o to, aby wspólnie poszukać rozwiązań, wypracować plan działania, aby z sukcesem dowieźć projekt.
9️⃣ Wyciąganie wniosków – zwykle spotkanie lessons learned organizowane jest po tym jak emocje projektowe już trochę opadną. Wówczas z chłodną głową można się zastanowić, co było fajne w projekcie, których elementów chcemy więcej, co można było zrobić lepiej. Jest to też dobry moment, aby zaobserwować powtarzające się sytuacje, którymi warto podzielić się w szerszym gronie.
🔟 Monitorowanie na bieżąco – poprzez cotygodniowe spotkania można monitorować, czy projekty „idą do przodu”, które utykają i dlaczego. Wyłapywać potencjalne problemy. Ustalać dalsze kroki. Planować priorytety prac. Jest to też czas na budowanie relacji i wzajemnego zaufania.
Potrzebujesz wsparcia, aby zaplanować swoje działania?
Mam 11 lat doświadczenia w zarządzaniu ludźmi i zarządzaniu projektami w branży IT.
Podczas pracy mentoringowej i coachingowej chętnie dzielę się swoją wiedzą oraz pomagam moim Klientom stać się lepszą wersją siebie.
Samo nic się nie zrobi, nie zmieni. Uważam, że trzeba wziąć los we własne ręce i decydować o sobie.
Można to zrobić samodzielnie. A czasem człowiek po prostu utyka i potrzebuje wsparcia. Nie ma w tym nic wstydliwego.
Czasem brakuje osób wokół nas, które zrozumieją istotę naszego wyzwania. Dlatego rozmowa z coachem, który uważnie wysłucha, w pełni poświęci swoją uwagę właśnie na Tobie, jest dobrym wyborem.
Pomogę Ci nazwać cele, zdefiniować je w taki sposób, abyś wiedziała / wiedział do czego dążysz. Będę Ci towarzyszyć w drodze do ich realizacji.
Weź los we własne ręce i działaj, bo czas działać.
Umów się na bezpłatną konsultację wstępną, podczas której przyjrzymy się wyzwaniom przed którymi stoisz.
Jak to zrobić?
- zarezerwuj dogodny dla siebie termin
- napisz na czasdzialac@gmail.com
- wypełnij formularz kontaktowy
- lub zadzwoń 696 44 10 46