Coach | Mentor | IT manager

Aleksandra Słuszniak

O mnie

Od 2007 roku pracuję w różnego rodzaju firmach informatycznych, od dużej ogólnoświatowej korporacji amerykańskiej, poprzez polskiego producenta rozwiązań klasy ERP, do producenta systemów wspierających automatyzację procesów biznesowych (digital transformation), dzięki którym firmy mogą  prosperować jeszcze lepiej i w pełni wykorzystywać swój potencjał. W tej ostatniej firmie byłam pierwszą kobietą i przecierałam ścieżkę dla obecnie większego już grona. Zawodowo przeszłam drogę od analityka danych biznesowych, wdrożeniowca, konsultanta, Project Managera do Dyrektora. Obecnie zarządzam zespołem kilkudziesięciu ambitnych osób, z którymi współpracuję przede wszystkim na zasadach partnerskich. Doświadczenie zawodowe nauczyło mnie myślenia procesowego, systemowego podejścia do rozwiązań oraz indywidualnego do ludzi.

Nie lubię się nudzić, nie lubię stać w miejscu, lubię się uczyć i rozwijać, dlatego zrobiłam certyfikację Project Managera PRINCE2 Foundation i Practitioner, AgilePM Foundation, studia MBA, gdzie temat pracy dyplomowej brzmiał „Overcoming resistance during organizational change”, certyfikację coachingową oraz zostałam mentorem w Fundacji Liderek Biznesu.

Zarządzanie zmianą i aspekt ludzki w tym kontekście zawsze były bliskie moich zainteresowań.

Wracając do zagadnienia wdrażania zmiany w organizacjach, podczas projektów informatycznych spotykam się namacalnie z tym tematem. Na własnej skórze także doświadczyłam reorganizacji firmy. Wdrażanie narzędzia informatycznego, to dziś już nie tylko IT ale także podejście do ludzi, aby zmiana została przyjęta. Co bardzo mnie interesuje.

W 2017 pojawił się u mnie temat coachingu, jako formy pomocy drugiej osobie, aby mogła odnaleźć się w świecie, żyć w zgodzie ze sobą, żyć swoim życiem, zrozumieć siebie i innych, poznać mechanizmy które nami kierują, które nas wspomagają, a które nie. Sama także przeszłam proces coachingowy, który dał mi przede wszystkim siłę.

„Szorstki”, męski świat IT, negocjacje biznesowe uwielbiam. Dają mi mega powera. Świat analityczny dostarcza gimnastyki umysłowej i pozwala docierać do miejsc, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Zarządzanie portfelem projektów, zarządzanie czasem oraz zarządzanie ludźmi to moje ulubione obszary. Coaching i mentoring wykorzystuję w zarządzaniu zespołem oraz w indywidualnej pracy z Klientami.

Moje podejście

Samo nic się nie zrobi, nie zmieni. Uważam, że trzeba wziąć los we własne ręce i decydować o sobie.

Można to zrobić samodzielnie. A czasem człowiek po prostu utyka i potrzebuje wsparcia. Nie ma w tym nic wstydliwego.

Czasem brakuje osób wokół nas, które zrozumieją istotę naszego wyzwania. Dlatego rozmowa z coachem / mentorem, który uważnie wysłucha, w pełni poświęci swoją uwagę właśnie na Tobie, jest dobrym wyborem.

Pomogę Ci nazwać cele, zdefiniować je w taki sposób, abyś wiedziała do czego dążysz. Będę Ci towarzyszyć w drodze do ich realizacji.

Weź los we własne ręce i działaj, bo czas działać.

W praktyce coachingowej pomagam kobietom stać się liderkami. Sama przeszłam tę drogę w męskim świecie IT i moją misją jest to, aby kobiety odważyły się zawalczyć o swoje marzenia.

Wyślij wiadomość:

11 + 10 =

Zadzwoń

+48 696 44 10 46

E-mail

czasdzialac@gmail.com

Aleksandra Słuszniak

NIP: 8821911238

REGON: 123091800

Adres: Gorzków 421, 32-020 Gorzków