3 kroki do bezstresowych rozmów rocznych”

Dla kogo jest ten work book?

Menadżerek, które chcą poczuć się pewnie

Czujesz ścisk w żołądku na myśl o rozmowie rocznej ze swoim pracownikiem? Ten work book jest dla Ciebie!

Menadżerek, które szukają inspiracji

Czujesz znudzenie na myśl o rozmowach rocznych ze swoimi podwładnymi? Ten work book pomoże Ci się zainspirować!

Pracowników, którzy chcą się przygotować

Podchodzisz odpowiedzialnie do swojej pracy i chcesz się rzetelnie przygotować do najważniejszej rozmowy w roku?

Co znajdziesz w środku?

Emocje związane z rozmowami rocznymi 

Rozmowa roczna, rozmowa ewaluacyjna, podsumowanie roku, performance review, a może feedback performance review? Bez względu na to jakiej nazwy użyjemy, to emocje, które towarzyszą zarówno pracownikowi, jak i menadżerce są podobne. Zazwyczaj obie strony odczuwają stres, niepewność, zdenerwowanie. W work book-u znajdziesz serię pytań, które pomogą Ci się spotkać ze swoimi emocjami.

 

Kilka definicji na początek

Ta część work book-a pomaga zdefiniować i odnaleźć sens w prowadzeniu rozmów rocznych. Znajdziesz w niej odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: Czym jest rozmowa roczna? Jaki jest jej cel? Po co w ogóle, ją przeprowadzać? Ile powinna trwać? i wiele innych.

 

Krok 1: Przygotowanie do rozmowy rocznej

Dobre przygotowanie w znacznym stopniu pomoże Ci zapanować nad emocjami w trakcie rozmowy rocznej. W tej części work book-a dowiesz się jak to zrobić, zarówno z perspektywy pracownika, jak i menadżerki. Dodatkowo otrzymasz gotowe tabele w MS Excel, które poprowadzą Cię etap po etapie, a ich analiza pomoże Ci wyciągnąć wnioski.

 

Krok 2: Konstruktywna informacja zwrotna

W tej części work book-a poznasz istotę skutecznego feedbacku. Zastanowisz się nad tym, po co go udzielasz, jaki jest tego cel, do czego chcesz doprowadzić. Poznasz także technikę FUKO, zarówno w teorii, jak i praktyce. Otrzymasz gotowe przykłady użycia, ćwiczenia oraz tabele w MS Excel. Wszystko po to, abyś przećwiczyła udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej i była w tym skuteczna.

 

Krok 3: Wytyczanie celów na kolejny rok

Właściwe wytyczanie celów na kolejny rok, jest nieodłączną częścią rozmowy rocznej. W tej części work book-a dowiesz się po co je wytyczać oraz jak „ugryźć” temat. Poznasz teorię oraz przykłady użycia metody SMART. Znajdziesz też przestrzeń dla siebie, aby ją przećwiczyć.

Bonus: Scenariusz rozmowy rocznej

W ramach bonusu otrzymasz gotowy scenariusz rozmowy rocznej. Jest to zbiór 18 pytań wraz z wyjaśnieniem po co je zadajesz oraz na co zwrócić uwagę przy odpowiedziach pracownika. Osobiście uważam, że ta część to złoto. Jest to świetna pomoc, jeśli dopiero zaczynasz, a także źródło inspiracji, jeśli masz już doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów rocznych.

Co Ci da work book?

^
Spotkasz się ze swoimi emocjami związanymi z rozmową roczną
^
Dowiesz się czym jest rozmowa roczna, jaki jest jej cel, kto powinien uczestniczyć, ile powinna trwać, jak się zorganizować w tym aspekcie
^
Przygotujesz się do własnej rozmowy rocznej oraz rozmowy z pracownikiem
^
Poznasz istotę skutecznego feedbacku
^
Poznasz w szczegółach technikę FUKO oraz przećwiczysz udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej, aby była skuteczna
^
Dowiesz się po co wytyczać cele oraz jak się do tego przygotować
^
Poznasz w szczegółach metodę SMART
oraz przećwiczysz wytyczanie celów na kolejny rok
^

Dostaniesz gotowy scenariusz rozmowy rocznej z objaśnieniem w jakim celu zadajesz każde pytanie oraz na co zwrócić uwagę

^

Dostaniesz plik MS Excel z gotowymi do pracy tabelami w każdym aspekcie rozmowy rocznej

^

Po przerobieniu materiału będziesz przygotowana do rozmów rocznych i podejdziesz do nich ze spokojem

Co mówią Ci, co już czytali?

Rozmowa roczna, to dla mnie bardzo ważne spotkanie. Tym razem przygotowałam się do niej z work bookiem Oli. Szczególnie pomógł mi scenariusz 18tu pytań. Nie użyłam ich wszystkich, ale wybrałam 6 dla siebie najistotniejszych i na nich zbudowałam solidne podsumowanie, a także uzasadniłam swoje kolejne cele roczne. Polecam Ci to narzędzie, jeśli wolisz brać rozwój kariery w swoje ręce zamiast mieć go narzuconego przez przełożonego lub firmę.

Kinga

Project Leader

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam

Rachel Graham

Bloom Co.

Workbook dotyczący rozmów rocznych jest bardzo fajnym podsumowaniem całego procesu. Zawiera spory zestaw ćwiczeń, a także przykładów, które pomagają Ci zrozumieć jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dzięki zastosowanej formie workbbok’a możesz potraktować ćwiczenia jako pewnego rodzaju warsztaty, które wykonujesz sama razem ze wskazówkami. Dla mnie taka forma jest idealna ponieważ mogę z niej skorzystać i wrócić do niej w dowolnym momencie. Polecam zarówno dla menadżerek, jak i każdego pracownika, któremu zależy, aby wyznaczyć i monitorować swoje cele.

Ola

Lead Data Architect

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam

Ada Leonard

Monarch Inc

Twoja inwestycja:

0 PLN

W darmowej wersji work book-a będziesz miała możliwość zapoznania się z wszystkimi 3 krokami ale w ograniczonym stopniu. Nie będziesz miała dostępu do części ćwiczeń i przykładów, bonusu oraz gotowych tabel w MS Excel. Ale będziesz mogła zweryfikować, czy to jest narzędzie, które będzie dla Ciebie pomocne. Po każdym rozdziale otrzymasz informację, co dodatkowo znajduje się w wersji płatnej.

59 PLN

W pełnej wersji work book-a obok teorii znajdziesz także przykłady użycia, ćwiczenia do pracy samodzielnej oraz gotowe tabele w MS Excel. Wersja płatna zawiera także bonus w postaci gotowego scenariusza rozmowy rocznej wraz z wyjaśnieniem, który jest świetną pomocą, jeśli dopiero zaczynasz oraz może być źródłem inspiracji, jeśli masz już doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów rocznych.

359 PLN

Czujesz, że samo zapoznanie się z work book-iem, to dla Ciebie za mało? Chciałabyś móc przegadać swoje dylematy, powiedzieć komuś głośno przykłady feedbacku, czy skonsultować wytyczone cele? Kup pełną wersję work book-a wraz z jednogodzinną konsultacją online.

Czym się zajmuję?

Pracuję z menadżerkami, które mają już dość ciągłego gaszenia pożarów i niepewności jakie trudności, przyniesie kolejny dzień.

Pomagam im poznać przyczyny obecnej sytuacji, zaangażować pracowników, odzyskać sprawczość i chęć do działania, aby w efekcie stały się skutecznymi liderkami i miały satysfakcję z pracy.