3 kroki do bezstresowych rozmów rocznych”

Dla kogo jest ten work book?

Menadżerek, które chcą poczuć się pewnie

Czujesz ścisk w żołądku na myśl o rozmowie rocznej ze swoim pracownikiem? Ten work book jest dla Ciebie!

Menadżerek, które szukają inspiracji

Czujesz znudzenie na myśl o rozmowach rocznych ze swoimi podwładnymi? Ten work book pomoże Ci się zainspirować!

Pracowników, którzy chcą się przygotować

Podchodzisz odpowiedzialnie do swojej pracy i chcesz się rzetelnie przygotować do najważniejszej rozmowy w roku?

Co znajdziesz w środku?

Emocje związane z rozmowami rocznymi 

Rozmowa roczna, rozmowa ewaluacyjna, podsumowanie roku, performance review, a może feedback performance review? Bez względu na to jakiej nazwy użyjemy, to emocje, które towarzyszą zarówno pracownikowi, jak i menadżerce są podobne. Zazwyczaj obie strony odczuwają stres, niepewność, zdenerwowanie. W work book-u znajdziesz serię pytań, które pomogą Ci się spotkać ze swoimi emocjami.

 

Kilka definicji na początek

Ta część work book-a pomaga zdefiniować i odnaleźć sens w prowadzeniu rozmów rocznych. Znajdziesz w niej odpowiedzi między innymi na takie pytania jak: Czym jest rozmowa roczna? Jaki jest jej cel? Po co w ogóle, ją przeprowadzać? Ile powinna trwać? i wiele innych.

 

Krok 1: Przygotowanie do rozmowy rocznej

Dobre przygotowanie w znacznym stopniu pomoże Ci zapanować nad emocjami w trakcie rozmowy rocznej. W tej części work book-a dowiesz się jak to zrobić, zarówno z perspektywy pracownika, jak i menadżerki. Dodatkowo otrzymasz gotowe tabele w MS Excel, które poprowadzą Cię etap po etapie, a ich analiza pomoże Ci wyciągnąć wnioski.

 

Krok 2: Konstruktywna informacja zwrotna

W tej części work book-a poznasz istotę skutecznego feedbacku. Zastanowisz się nad tym, po co go udzielasz, jaki jest tego cel, do czego chcesz doprowadzić. Poznasz także technikę FUKO, zarówno w teorii, jak i praktyce. Otrzymasz gotowe przykłady użycia, ćwiczenia oraz tabele w MS Excel. Wszystko po to, abyś przećwiczyła udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej i była w tym skuteczna.

 

Krok 3: Wytyczanie celów na kolejny rok

Właściwe wytyczanie celów na kolejny rok, jest nieodłączną częścią rozmowy rocznej. W tej części work book-a dowiesz się po co je wytyczać oraz jak „ugryźć” temat. Poznasz teorię oraz przykłady użycia metody SMART. Znajdziesz też przestrzeń dla siebie, aby ją przećwiczyć.

Bonus: Scenariusz rozmowy rocznej

W ramach bonusu otrzymasz gotowy scenariusz rozmowy rocznej. Jest to zbiór 18 pytań wraz z wyjaśnieniem po co je zadajesz oraz na co zwrócić uwagę przy odpowiedziach pracownika. Osobiście uważam, że ta część to złoto. Jest to świetna pomoc, jeśli dopiero zaczynasz, a także źródło inspiracji, jeśli masz już doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów rocznych.

Co Ci da work book?

^
Spotkasz się ze swoimi emocjami związanymi z rozmową roczną
^
Dowiesz się czym jest rozmowa roczna, jaki jest jej cel, kto powinien uczestniczyć, ile powinna trwać, jak się zorganizować w tym aspekcie
^
Przygotujesz się do własnej rozmowy rocznej oraz rozmowy z pracownikiem
^
Poznasz istotę skutecznego feedbacku
^
Poznasz w szczegółach technikę FUKO oraz przećwiczysz udzielanie konstruktywnej informacji zwrotnej, aby była skuteczna
^
Dowiesz się po co wytyczać cele oraz jak się do tego przygotować
^
Poznasz w szczegółach metodę SMART
oraz przećwiczysz wytyczanie celów na kolejny rok
^

Dostaniesz gotowy scenariusz rozmowy rocznej z objaśnieniem w jakim celu zadajesz każde pytanie oraz na co zwrócić uwagę

^

Dostaniesz plik MS Excel z gotowymi do pracy tabelami w każdym aspekcie rozmowy rocznej

^

Po przerobieniu materiału będziesz przygotowana do rozmów rocznych i podejdziesz do nich ze spokojem

Co mówią Ci, co już czytali?

Rozmowa roczna, to dla mnie bardzo ważne spotkanie. Tym razem przygotowałam się do niej z work bookiem Oli. Szczególnie pomógł mi scenariusz 18tu pytań. Nie użyłam ich wszystkich, ale wybrałam 6 dla siebie najistotniejszych i na nich zbudowałam solidne podsumowanie, a także uzasadniłam swoje kolejne cele roczne. Polecam Ci to narzędzie, jeśli wolisz brać rozwój kariery w swoje ręce zamiast mieć go narzuconego przez przełożonego lub firmę.

Kinga

Project Leader

Workbook dotyczący rozmów rocznych jest bardzo fajnym podsumowaniem całego procesu. Zawiera spory zestaw ćwiczeń, a także przykładów, które pomagają Ci zrozumieć jak wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Dzięki zastosowanej formie workbbok’a możesz potraktować ćwiczenia jako pewnego rodzaju warsztaty, które wykonujesz sama razem ze wskazówkami. Dla mnie taka forma jest idealna ponieważ mogę z niej skorzystać i wrócić do niej w dowolnym momencie. Polecam zarówno dla menadżerek, jak i każdego pracownika, któremu zależy, aby wyznaczyć i monitorować swoje cele.

Ola

Lead Data Architect

Twoja inwestycja:

0 PLN

W darmowej wersji work book-a będziesz miała możliwość zapoznania się z wszystkimi 3 krokami ale w ograniczonym stopniu. Nie będziesz miała dostępu do części ćwiczeń i przykładów, bonusu oraz gotowych tabel w MS Excel. Ale będziesz mogła zweryfikować, czy to jest narzędzie, które będzie dla Ciebie pomocne. Po każdym rozdziale otrzymasz informację, co dodatkowo znajduje się w wersji płatnej.

79 PLN

W pełnej wersji work book-a obok teorii znajdziesz także przykłady użycia, ćwiczenia do pracy samodzielnej oraz gotowe tabele w MS Excel. Wersja płatna zawiera także bonus w postaci gotowego scenariusza rozmowy rocznej wraz z wyjaśnieniem, który jest świetną pomocą, jeśli dopiero zaczynasz oraz może być źródłem inspiracji, jeśli masz już doświadczenie w przeprowadzaniu rozmów rocznych.

379 PLN

Czujesz, że samo zapoznanie się z work book-iem, to dla Ciebie za mało? Chciałabyś móc przegadać swoje dylematy, powiedzieć komuś głośno przykłady feedbacku, czy skonsultować wytyczone cele? Kup pełną wersję work book-a wraz z jednogodzinną konsultacją online.

Czym się zajmuję?

Pracuję z menadżerkami, które mają już dość ciągłego gaszenia pożarów i niepewności jakie trudności, przyniesie kolejny dzień.

Pomagam im poznać przyczyny obecnej sytuacji, zaangażować pracowników, odzyskać sprawczość i chęć do działania, aby w efekcie stały się skutecznymi liderkami i miały satysfakcję z pracy.