Zaznacz stronę

Cześć, tu Ola!

Coach | Mentor | IT manager

Pomagam kobietom stać się liderkami.

Czy chcesz być pewną siebie, dobrze zorganizowaną i skuteczną liderką, która lubi swoją pracę?

Sprawdź program coachingowy oparty na trzech filarach:

Odwaga & Pewność siebie

Jesteś ekspertką, ale chcesz iść w stronę managementu? Jednak brakuje Ci odwagi, aby zawalczyć o swoje marzenia?

A może jeszcze wczoraj byłaś koleżanką, a dziś jesteś szefową? Dlatego zastanawiasz się, jak masz się odnaleźć w nowej roli? 

Ten filar jest fundamentem. Odkryjesz w nim  swoje talenty i mocne strony. To co Cię wyróżnia, co jest w Tobie wyjątkowe.

Usłyszysz co sama do siebie mówisz oraz rozprawisz się z krytykiem wewnętrznym.

Zrozumiesz co jest dla Ciebie naprawdę ważne, co wpływa na Twoją motywację do działania.

Nauczysz się dbać o swoje granice, aby inni nie wchodzili Ci na głowę.

Produktywność & Dobra organizacja

Wczoraj byłaś ekspertką, doskonale wiedziałaś co musisz zrobić, aby zostać doceniona i zauważona, a dziś w nowej roli liderki nie wiesz w co ręce włożyć? 

Masz wrażenie, że tylko rozmawiasz z ludźmi, ale sama nie wykonujesz żadnej konkretnej pracy? Czy czas przepływa Ci przez palce?

Nie potrafisz zaplanować swojej pracy, bo wiecznie gasisz pożary i odpowiadasz  na pytania zespołu?

W tym filarze dowiesz się jak poukładać swoją pracę oraz innych, aby odzyskać sprawczość działania.

Nauczysz się organizować i planować zadania w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca, czy roku.

Zastanowisz się jakie masz obowiązki do wykonania. Które z nich musisz wykonać sama, a które wręcz powinnaś delegować. 

Autentyczność & Skuteczność

W tym filarze odkryjesz jak wyznaczać i osiągać właściwe, zarówno dla Ciebie, jak i Twojej organizacji, cele które są w zgodzie z Tobą.

Ustalać autentyczne dla Ciebie standardy, abyś czuła się spójna i nikogo nie udawała.

Działać efektywnie, aby Twój czas i energia były wydatkowane na właściwe zadania, które przynoszą największe korzyści.

Uświadomisz sobie jak zostać wzorem do naśladowania dla Twoich pracowników, co wpłynie na ich motywację i chęć do pracy dla Ciebie.

Zastanowisz się jak dostosować styl przywództwa do zadań, które zlecasz do wykonania, aby ludzie chcieli być za nie odpowiedzialni, zamiast wykonywać same instrukcje i rozkazy.

Czym jest coaching?

W procesie coachingowym to Ty jesteś w centrum uwagi. Przez całe spotkanie gwarantuję Ci 100% skupienia na Tobie, Twoich celach i ich realizacji. To czas dla Ciebie. Ja będę zadawała różnego rodzaju pytania. Niektóre mogą Ci się wydawać dziwne, nad innymi zastanowisz się dlaczego sama go wcześniej nie zadałaś.

Proces, który Ci proponuję nie trwa latami. Nie grzebiemy w przeszłości. Szukamy rozwiązania na przyszłość. Chodzi o to, aby nauczyć się rozwiązywać problemy samodzielnie, bo są one wpisane w nasze życie.

Dla kogo jest coaching?

Coaching jest procesem dla osób, które chcą się rozwijać. Są otwarte na zmiany, ponieważ nie ma zmian bez zmian. Jeśli chcesz, aby Twoje życie wyglądało inaczej, chcesz w inny sposób podchodzić do problemów i szukania rozwiązań, chcesz przełamać schematy, w których aktualnie funkcjonujesz, to coś będzie musiało się zmienić. Bądź na to gotowa.

Jak to działa?

Pracujemy poprzez cotygodniowe sesje online jeden na jeden.

Analiza Twojej obecnej sytuacji.

Co Cię powstrzymuje przed działaniem?

Jakie zasoby, kompetencje, umiejętności już posiadasz?

Czego potrzebujesz, aby osiągnąć cel?

Określenie planu działania

Co możesz zrobić już dziś, aby zbliżyć się do celu?

O mnie

Zarządzanie zmianą i aspekt ludzki w tym kontekście zawsze były bliskie moich zainteresowań.

Od 2007 roku pracuję w różnego rodzaju firmach informatycznych, od dużej ogólnoświatowej korporacji amerykańskiej, poprzez polskiego producenta rozwiązań klasy ERP, do producenta systemów wspierających automatyzację procesów biznesowych (digital transformation), dzięki którym firmy mogą prosperować jeszcze lepiej i w pełni wykorzystywać swój potencjał. W tej ostatniej firmie byłam pierwszą kobietą i przecierałam ścieżkę dla obecnie większego już grona. Zawodowo przeszłam drogę od analityka danych biznesowych, wdrożeniowca, konsultanta, Project Managera do Dyrektora. Obecnie zarządzam zespołem liczącym około 25 ambitnych osób, z którymi współpracuję przede wszystkim na zasadach partnerskich. Doświadczenie zawodowe nauczyło mnie myślenia procesowego, systemowego podejścia do rozwiązań oraz indywidualnego do ludzi.

Referencje

Nie jestem sympatykiem coachingu, więc do spotkań tego typu raczej podchodzę z rezerwą. Jednak spotkania z Olą zawsze kończyły się wyczerpaniem tematu oraz niebanalnym odkryciem, na które o dziwo sama wpadałam. Sama, ale tylko pozornie. Bez pomocy Oli raczej trwałabym w ciągłej nieświadomości.

Ania

Senior Communication Project Leader

Jak na osobę, która miała styczność z psychologami i coachami, mogę z pełną świadomością stwierdzić, iż wiedza i merytoryczne podejście było na wysokim poziomie. Kreatywność w szukaniu rozwiązań i analizie przypadków jest na jeszcze wyższym poziomie. Wydaje mi się, że kluczem do bycia specjalistą jest wiedza, z której ja mogłam korzystać. Podobała mi się koncentracja na problemie, podejście z różnych stron do jednego tematu. Wyczuwalny profesjonalizm w działaniu sugeruje, że miałam do czynienia z osobą, która odnalazła TO zajęcie, do którego jest stworzona 🙂 I bardzo dziękuję za poświęcony mi czas

Ela

Credit Analyst

Sesje z Olą pozwoliły mi spojrzeć z boku na problemy, z którymi nie mogłam sobie poradzić. Odkryła przede mną narzędzia i rozwiązania, którye były dla mnie niedostępne wcześniej.

Dzięki jej wsparciu lepiej rozumiem siebie i bardziej sobie ufam.

To wszystko było możliwe, ponieważ już od pierwszego spotkania czułam się rozumiana i słuchana przez Olę.

Coaching u Oli polecam każdemu, kto chce spojrzeć w głąb siebie i naprawdę podnieść jakość swojego życia.

Garbiela

Reporting and analysis specialist

Na sesję coachingową namówiła mnie koleżanka. Nawet nie wiedziałam, że mi się do czegoś może przydać. Podeszłam do tematu jak do kolejnej ciekawostki, myśląc, że będzie to kolejne szkolenie… A tu wielkie zaskoczenie! Sesje przebiegały w bardzo miłej, przyjacielskiej atmosferze. Pozwoliły jakby wyjść z siebie i zobaczyć się z boki, z pozycji widza, dostrzec problemy z zupełnie innej perspektywy. To miało ogromny wpływ na moje podejście do poruszanych spraw i na poradzenie sobie z wieloma problemami.

Pełen profesjonalizm – sposób zadawania pytań, podsumowania, był dla mnie tak prosty i płynny, że nawet osobiste problemy nie były zbyt trudne, aby o nich mówić. Gorąco polecam!

Lucyna

Data modeler

Chcesz wytyczyć i zrealizować swoje cele? Umów się na bezpłatną konsultację wstępną!